((... و دوباره برای هزارمین بار از خودم پرسیدم تمام این اتفاق ها برای چه افتاده است؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

خودِ عشق جوابم را داد: " منم همه و هیچ. همچو بادم و راه نمی یابم به آنجا که درها و پنجره هایش بسته است." به عشق جواب دادم: " اما من به رویت گشوده ام!" و او گفت:" باد از جنس هواست. در خانه ات هوا هست، اما همه راهها بسته است. بر اثاثیه ات غبار نشسته،رطوبت تابلوها و رنگ دیوارها را خراب می کند. همچنان نفس خواهی کشید،بخشی از من را خواهی شناخت... اما من یک بخش نیستم، همه چیزم و این را هرگز نخواهی فهمید."

آن وقت بود که هرچند خودم را یک انقلابی آزاده با افق های باز می دانم،دیدم چقدر به خودم عادت کرده ام و پی بردم که بر اثاثیه غبار نشسته ،رطوبت تابلوها را فاسد کرده. راهی نداشتم جز گشودن درها و پنجره ها.و بعد باد همه چیز را جارو کرد.می خواستم خاطراتم را نگه دارم،چیزهایی را نگه دارم که به خیالم با آن همه زحمت به دست آورده بودم... اما همه چیز ناپدید شد.

مثل استپ خالی بودم! ))

 

* زهیر- پائولو کوئیلو

    زیباترین هدیه زندگیم

 

/ 20 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
pedram

در مورد كاهش نرخ تورم البته تا حدودي عملكرد دولت خاتمي مثبت بوده است ولي باز يك نكته در اين زمينه لازم به دكر است و آن هم تاثير قيمت نفت بر نرخ تورم است كه ميدانيد قيمت نفت از حدود بشكه اي 19 دلار به 50 دلار رسيده در اين مدت و اين شانس دولت خاتمي بوده است و نه عملكرد قوي عاملان اقتصادي رييس جمهور كما اينكه اگر قيمت نفت پايين برود باز شاهد افزايش نرخ تورم خواهيم بود.

pedram

در مورد مسكن هم كه صعود بي بند و بار قيمت آن در دوران ايشان ديگر شهره خاص و عام است و الان طوري شده است كه قيمت مسكن در تهران با نيويورك يكي شده است كه ما نه خدمات شهريمان مانند نيويورك است(همين زمستان پارسال دو هفته گاز در هانه ما نبود و هيچكس هم عين خيالش نبود !) نه پليس و امنيت شهريمان مثل نيويورك است و نه جان شهروندانمان مانند شهروندان نيويورك است كه اگر يك نفر يك طياره كوبيد به يك برج مسكوني دولتمان دنيا را كون فيكون كند و نه ...... نه قيمت مصالحمان مانند نيويورك است و نه هزينه كارگر و مهندسمان مانند نيويورك است و نه كيفيت ساختمانهايمان فرضا در برابر زلزله مانند نيويورك است خلاصه اينكه اين بي بند و باري قيمتي به اين شكل فقط در دوران خاتمي رخ داد و ناتواني او را در مقابله با كارتلهاي اقتصادي كاملا نشان داد.

pedram

از نظر من خاتمي دو كار مثبت در كل انجام داد: اول اينكه وجهه ايران را در مجامع بين المللي ارتقا بخشيد و به تعبيري فشارهاي بين المللي را در مورد حقوق بشر و آزاديهاي سياسي اجتماعي مردم بر حكومت تا حد زيادي كاهش داد ( كه اين به تعبير بعضي خدمت به ملت محسوب نميشود و بر عكس است) و اين در حالي بود كه تغيير اساسي در عملكرد حاكميت رخ نداده است و دوم اين است كه ازادي اجتماعي براي جوانان تا حدي فراهم كرد كه من ميپذيرم جوانان امروز در ارتباط با روابط اجتماعي آزادتر از زمان ما هستند اما اين دستاورد نيز شكننده است و همين يكماه پيش بود كه اتوبوسهاي نيروي انتظامي در ميادين شهر جوانها را كما في السابق جمع ميكردند و بسيجيها مانتو و شلوار دختران بروايت آنها بدحجاب را جر ميدادند و ... كه اين باز نشان از موقتي بودن اين آزادي دارد و نه تغيير دايمي رفتار حكومت .

pedram

اين را هم كه گفتي احترام به نظر ديگران را از خاتمي ياد گرفتي ، خوب من قبل ار خاتمي اينرا بلد بودم و خيلي از تحصيلكرده ها و با فرهنگهاي اين مملكت هم اين را بلد بوده اند و بلدند، مهم اين است آن انسانهايي كه در زواياي پنهان قدرتند و اعتقادي به اين مطلب ندارند چقدر بلد شده اند كه در عمل و نه حرف چنين بشوند كه به قضاوت خودت واگذار ميكنم.

pedram

در هر حال توقع ما از خاتمي اين بود كه با پشتوانه ملت كه روزهاي اول پشتش بودند خواستهاي ملت را بطور قاطع و برگشت ناپذير پيگيري كند كه نكرد و البته من به معين نيز اميدي ندارم كه قاطعيت لازم را در احقاق حقوق ملت داشته باشد و به همين خاطر به او راي نميدهم هرچند اگر مجبور بودم يكي را از اين بين انتخاب كنم هم او بود و اصولا اين شوراي نگهبان واقعا نگهبان اصول حكومت است و جايي نميخوابد كه زيرش آب برود و تا وقتي كه انتخابات آزاد نباشد و رييس جمهور اصلح ملت نباشد راي دادن به نظر من تاييد عملكرد فعلي است. ظرفيت جامعه ما اين كوتوله ها نيستند و ما فرهيختگان بسياري داريم كه به آنها مجال داده نميشود. باز هم ميگويم فقط خواستم عقيده ام را بگويم و من هم حتما به راي شما احترام ميگذارم و به اميد شما هم تا حدي حسوديم ميشود. من هم خيلی علاقمند بودم که اميد ميداشتم که معين از خاتمی بهتر است ! شاد باشي.

ستاد نسل سومی های حامی معین

تجمع وبلاگی وبلاگ نویسان حامی معین : روز پنجشنبه مورخ 26/3/84 در میدان گاه اصلی پارک لاله ، ساعت 18 بعدازظهر برگزار می شود . از تمامی وبلاگ نویسان حامی معین دعوت می شود در این مراسم شرکت کنند .

maryam

سلام...آپ کردم..خوشحال ميشم سر بزنی

محسن داودی

در ۲۹ خرداد ماه ( سالگرد تولد با ما يگانه باش ) منتظر حضور شما هستم

bahar&paria

سلام يگانه ی عزيز ....... بلد نيستيم چه نظری بايد در مورده اين نوشته ها داد ببخشيد

pedram

سلام. رهبر ازتون خيلی تشکر کرد :) عيب نداره . ياد ميگيريد . يواش يواش !