تو رحیمی ....

به خدا انصاف نیست.

این روزا خیلی حرفا آدمو اذیت می کنه. می دونم هممون خسته ایم. می دونم همه نا امید و سرگشته و دلشکسته ایم. می دونم که دلمون پر از درده و اصلا روزای خوبی رو نمی گذرونیم اما انصاف هم نیست که همه اینها رو بهانه کنیم و فریاد و فحش و بد و بیراه دلمون رو نثار خدا، دین و مذهب کنیم.

انداختن تقصیر اوضاع این روزهای ایران به گردن دین، چه سودی داره؟ غیر از اینه که همه ته دلمون می دونیم این چیزی که سال هاست به اسم دین توی مغز ما فرو کردن ، دین واقعی نیست؟

غیر از اینه که خیلی جاها از شنیدن آیه هایی از قرآن و یا سخنانی از پیامبر و ائمه شگفت زده شدیم و گفتیم دین واقعی یعنی این؟

دین ما هیچ وقت ظلم رو موجه جلوه نداده که حالا بگیم هرچی می کشیم از این دینه. حرمت دین هم از بین رفته. مثل حرمت خیلی چیزهای دیگه.

هرچند که احساس می کنم این اتفاقا بهانه ای داده تا با خیال راحت بار مسئولیت رو از شونه برداریم و بگیم اصلا من این دینو قبول ندارم و خلاص.

غیر از اینه که هر آدم عاقلی باید به دنبال درست ترین ها بره و هیچ چیز رو کورکورانه قبول نکنه؟ پس بگردیم، بخونیم، تحقیق کنیم و ببینیم واقعا دین ما و اصلا خدا رفتارهایی که این چند ماه اخیر با مردم شده رو قبول داره، توصیه می کنه و تائیدش کرده که حالا خدا شده بد، دین اسلام شده قاتل و وحشی و پیامبر و ائمه هم که دیگه هیچی. اصلا مگه خدایی هم وجود داره؟

من نه افراط می کنم و نه تفریط.. نمی گم باید چه راهی رو رفت اما می گم باید تحقیق کرد و نباید با احساسات همه چیز رو پیش برد.مگه پسر مهدی بازرگان با استفاده از گفته های امام علی نامه معروفش رو ننوشت؟ مگه توصیه های پیامبر رو موقع فتح مکه نشنیدید؟ مگه خدا رو بیشتر از هر چیز با صفت رحمان و رحیم نخوندیم؟

باور کنین همه که این روزا این حرفا رو می زنیم با یه مشکل کوچیک دستمون به آسمون بلند می شه. اون روز روی نگاه کردن به آسمونو داریم؟ روی حرف زدن با خدا؟

چه اتفاقی برای ما افتاده؟  می دونم شاید از دست من عصبانی بشین ولی منم این روزا خیلی عصبانیم ...

جمله روز: فقط احمدی نژادی ها روزه می گیرن...ماه رمضون ماه احمدی نژادی هاست...

/ 28 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مريم

[بغل] چطوری یگانه عزیز؟

من و فندق

سلام خاله یگانه جون[ماچ] مرسی بهم سر میزنی! عکس رو با کیفیت بالا می خوای یا همینا که توی وبلاگمه خوبه؟! اگه اینا خوبه که هرکدوم رو خودت دوست داری بردار...اگه با کیفیت بالا میخوای هم بگو کدومو که برات ایمیل کنم. مرسی[ماچ]

بی دین

یه نفر تو این مملکت کوفتی نخواد پایبند به هیچ دینی باشه باید کیو ببینه؟اصلا اگه نخواد مسلمون مسیحی یهودی زرتشتی یا هر چیز دیگه باشه باید دم کیو ببینه ؟!خوبه که تو قرآن مسلمونا گفته که هیچ اجباری در دین نیست ! اگه اینو نگفته بود با من و امثال من چه می کردید پس ؟ اون بنده خدا راست گفت که دین افیون توده هاست.شما دوستان هم علائم اعتیادتون خیلی بالا زده!

Fox

_ هیچ گاه مگذار که سحر گاه و شبانگاه بی بهره ی عبادتت در گذر باشند،چرا که لااقل یادوار این باشیم که چه حقیرانه جایگاهی در پرتوی قدرتی حق تعالی داریم.

سکوت

ترجيح مي دهم طوري زندگي كنم كه گويي خدا هست و وقتي مردم بفهمم كه نيست، تا اين كه طوري زندگي كنم كه انگار خدا نيست و وقتي مردم بفهمم كه هست.

راحله

ستاره بود لبخندی که دیدم ........... به سوی آسما نش پر کشیدم بر آمد ابری ازغم های دریا ........... ستاره گم شد و آن را نچیدم

راحله

سلام به دوست خوبم.به روزم[گل]

سکوت

استشمام عطر خوش بوی عید فطر از پنجره ملکوتی رمضان گوارای وجود پاکتان

راحله

وقتی که دیگر نبود من به بودنش نیازمند شدم وقتی که دیگر رفت من به انتظار آمدنش نشستم. وقتی که دیگر نمی توانست مرا دوست بدارد من او را دوست داشتم. وقتی او تمام کرد من شروع کردم. وقتی او تمام شد من آغاز شدم. و چه سخت است تنها متولد شدن مثل تنها زندگی کردن است مثل تنها مردن