رویاهای پدرم

 

دارم کتاب «رویاهای پدرم» رو می خونم. نوشته باراک اوباما. البته کتاب رو وقتی نوشته که هنوز وارد سیاست نشده و دانشجوی حقوق بوده.کتاب رو 10 سال بعد یعنی 2004 هم تصحیح کرده و حالا یکی از پرفروش ترین کتاب های دنیاست. به خاطر اسم مردی که جزو محبوب ترین آدمای دنیاست.

باراک اوباما واسه من مجسمه اعتماد به نفس ، تلاش و ایمان به هدفه و شاید برای همین از خوندن روزای بچگیش ، شیطنت هاش و آرزوهاش لذت می برم. شاید واسه همه کسایی که این کتاب رو خوندن و دوست داشتن همینطور بوده.

اما یه چیزی هست که توی تمام کتاب های زندگی نامه ای دنیا مشترکه. اینکه آدمایی که ما حالا اونا رو بزرگ می بینیم، از کودکی متفاوت بودن. تفکرشون، هدفشون و راه هایی که رفتن.هرچند که در عین حال می شه گفت همشون مثل ما معمولی زندگی کردن. شاید خیلی معمولی تر از ما. ولی می دونستن از زندگی چی می خوان. چیزی که الان کیمیاست.

البته این ترجمه ای که دارم می خونم خیلی خوب نیست. ریتو بحری کتاب رو ترجمه کرده و واقعا بعضی چیزاش عجیبه. پر از فعل اشتباه «می باشد» و جملات جا به جا و اشتباهات دستوری. بعضی وقتا دلم می خواد یه مداد دستم بگیرم جمله هاشو درست کنم!

اگر ترجمه بهتری پیدا کردین که چه بهتر و اگه نه با همینم می شه فهمید مرد بزرگ دنیا چه جوری زندگی می کرده.

 

پ.ن: خیلی بی معرفتی که حتی یه خبر کوچولو از خودت نمی دی!

/ 20 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سکوت

آدمی فقط در یک صورت حق دارد تا به دیگری از بالا نگاه کند! و آن زمانی است که بخواهد دست اورا که بر زمین افتاده است بگیرد تا اورا بلند کند!!

ولکانو

سلام ماهی ها... سلام، ماهی ها سلام، قرمزها، سبزها، طلائی ها به من بگوئید، آیا در آن اتاق بلور که مثل مردمک چشم مرده ها سرد است و مثل آخر شب های شهر، بسته و خلوت صدای نی لبکی را شنيده ايد که از ديار پری های ترس و تنهايی به سوی اعتماد آجری خوابگاه ها ، و لای لای کوکی ساعت ها، و هسته های شيشه ای نور پيش می آيد؟ و همچنان که پيش می آید ستاره های اکليلی، از آسمان به خاک می افتند و قلب های کوچک بازيگوش از حس گريه می ترکند. [گل]

ولکانو

سلام مهربون کارت عالیست. بمن سر بزن[گل]

سکوت

یادمه گفته بودین علامه درس خوندین . تموم شده؟ چه رشته ایی بودین؟ با اجازه میخوام لینکنتون کنم

ایمان

باراک آدم هدفمندیه... بهترین سیاست مدار ممکنه..(خوب نیست ها ولی سیاست مدار از اسن خوب تر نمیشه)

رسول

یک کلام از مادر عروس [سبز]

مرگ بر آمریکا صهیونیست

خدا رو شکر بزرگای دور و برمون رو شناسوندی به ما وگرنه باید جاهل از دنیا می رفتیم

ایرانی

اگه واقعا اینطوریه هم سبزه ی مزبله است[سبز]

جوات

این که واستون لاته پیش ما شکلاته حیف که از هر چی شکلاته حالم بهم می خوره

عشق کتاب

دوست عزیز باید عرض کنم خانم ریتو بحری کتاب رو خودش ترجمه نکرده است. این حدس قریب به یقین من است. دلیلش هم اینه که متن ترجمه شده یکدست نیست. بعضی فصلها باهه یکدست هستند و بعضی نه. مشخصه که هر چند فصل از این کتاب توسط یکی ترجمه شده است